1

Máte sedavý způsob života? Dopřejte si zdravý pohyb!

Dopřejte si zdravý pohyb

Moderní způsob života je velmi často spojován s nízkou fyzickou aktivitou. Většina lidí se naučila žít takzvaně „sedavým“ způsobem života, díky kterému strávíme v sedě i více, než 80% veškerého aktivního času. Často nejhorší kombinací je sedavé zaměstnání spojené s nedostatkem pohybu ve volném čase, takový způsob života vede k rozvoji celé řady zdravotních potíží.

Jaká jsou rizika sedavého života

Lidé, kteří mají nedostatek pohybu, mají mnohem větší sklony k předčasnému úmrtí a k rozvoji srdečních onemocnění. Absence pravidelné fyzické aktivity vede rovněž k úbytku svalové hmoty a k problémům, mezi které patří hemeroidy, křečové žíly a bolesti zad. Pro páteř je dlouhá neaktivita velmi nezdravá, jelikož se uvolní veškeré svalstvo, které ji drží ve správné poloze a páteř má následně tendenci se deformovat. Pokud je vaším problémem nedostatek pohybu, doporučujeme navštívit naše SIA centrum v Ústí nad Labem, které je jako stvořené pro zdravý pohyb.

Naučte se zdravému životu

V SIA centru naleznete nejen celou řadu sportovních aktivit, ale také pravidelné semináře zaměřené na zdraví. Dokonce i občasná fyzická aktivita je pro tělo velkým přínosem. Zpevnění celého těla, rozproudění krve i změna prostředí prospěje každému a pomůže vám odstranit zbytečná rizika, která sedavý život přináší. Často je s ním spojená i špatná životospráva, v seminářích se proto i dozvíte, jak byste se měli správně stravovat, aby byl váš jídelníček zaměřený na přijímání důležitých živin a na eliminaci nezdravých složek. Správné nutriční složení stravy je pro mnoho lidí tabu, u nás ovšem zažijete příjemnou osvětu, u které si můžete vyslechnout rady odborníků na výživu a zdraví životní styl..

Zpět na hlavní stránku

BUĎ i ty SOUČÁSTÍ KOMUNITY SIA CENTRA

Čekají na tebe speciální akce, slevy a mnoho dalšího!